Parę słów o filmowaniu

filmy promocyjne lubuskie


Inżynieria filmowa poszła współcześnie tak do przodu, że nie wymaga najdroższego sprzętu, iżby utworzyć pociągający film. O ile marzysz o prestiżowych ujęciach z lotu ptaka, nic prostszego. Starczy zaopatrzyć się w drona. Kamerowanie z powietrza stało się dzisiaj bardzo całościową technologią rejestrowania filmu. Przydaje się ona nie ledwie przy kręceniu przebojowych scen w filmach fabularnych, jednakowoż również podczas nagrywania filmów reklamowych bądź ślubnych. Zaletą widoku panoramy z drona, jest pozyskanie okazałego wyniku rozległej przestrzeni.

filmowanie z dronaAżeby można było prawie stosować drona do celów komercyjnych, celowe jest przejście odpowiedniego kształcenia i zdanie egzaminu, po dopełnianiu jakiego, otrzymujemy stosowne upełnomocnienia. Egzamin organizowany jest przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Istnieje dużo modeli dronów na rynku i z pewnością wszelki filmowiec odszuka coś dla siebie.


W współczesnych czasach, innym atrakcyjnym sprzętem, potrzebnym przy notowaniu, są bogatego typu kamery czołowe. Są to kamery umieszczane na głowie. Obraz z takowej kamery pozwala na niesłychanie dynamicznie rejestrowanie obrazu. Jest to jeszcze częściej traktowane przy kręceniu scen fabuły w obrazach fabularnych.

Wyczekując oddać wrażenie dokumentalności oglądanych scen, reżyserzy użytkują kiedy niekiedy rejestrację obrazu z telefonów komórkowych. Na tego typu zabieg zadecydował się Wojciech Smarzowski w filmie pt. Drogówka. Aktorzy notowali prywatnymi telefonami sceny podczas libacji na komendzie. To uczyniło, że granica między fabułą kinematograficzną, a prawdziwym życiem, została nieznacznie zdarta. Dodatkowo, telefonami wyposażonymi w kamery o wysokiej rozdzielczości można dziś bez problemu nagrywać całe filmy. W Polsce urządzane są konkursy na najważniejszy film nagrany telefonem komórkowym. Okazuje się, że jeśli scenariusz jest dobry, to może powstać głośny obraz. Kwestie techniczne zaprzestają mieć aż takie znaczenie.

Fama stron internetowych typu Youtube bądź Vimeo, sprawia, że film, który będą oglądać miliony internautów, może zdziałać praktycznie każdy. Niewątpliwie jest to wyśmienita transformacja.