Biografia Jana Kantego Pawluśkiewicza

Katarzyna Cybertowicz

Jan Kanty Pawluśkiewicz jest artystą wszechstronnym. Popularny jest jako pianista, wokalista oraz kompozytor, a także jako nadzwyczaj utalentowany malarz. Jego autorska technika żel-art jest niezwykle nowoczesna, a sporządzane przez niego dzieła są jednoznacznie niepowtarzalne. Jego uczucie do malarstwa oraz sztuki zrodziła się nader wcześnie, bo już w latach młodości, doprowadzając go zresztą do podjęcia studiów na kierunku architektonicznym.

Wystawy Jana Kantego Pawluśkiewicza zawsze przyciągają dużą rzeszę amatorów twórczości malarza. Aranżowane przez niego malowidła powstają w wykoncypowanej przez niego samego technice i tworzą się z setek, tysięcy kropek z długopisów żelowych, układających się w jedną logiczną całość. Jego prace zyskały niesamowitą popularność oraz rozgłos nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami, na Słowacji, na Węgrzech czy we Włoszech.

Jan Kanty Pawluśkiewicz znany jest jako artysta nadzwyczaj ujmujący i nadzwyczajnie zespolony z rodziną. W odróżnieniu od innych ekstrawaganckich twórców, sam jest całkiem normalnym małżonkiem i tatą. Domeną sztuki, w jakiej został rozpoznany jako twórca doskonały jest naturalnie muzyka. Skomponował mnóstwo utworów muzyki filmowej, teatralnej, komponował również utwory, jakie później śpiewały kultowe gwiazdy, takie jak na przykład Marek Grechuta czy Hanna Banaszak.

Wystawy Jana Kantego Pawluśkiewicza

Jan Kanty Pawluśkiewicz jest laureatem kilku zaszczytnych nagród i zaszczytów, zarówno w dziedzinie malarstwa, jak również muzyki. Jest artystą nadal szukającym czegoś nowego, własnego, nigdy nie przestaje szukać, bez ustanku obmyślając nowe sposoby. Jego sztuka w żadnym razie nie jest banalna ani łatwa, a równolegle jest zrozumiała dla każego miłośnika sztuki.

Powinno się również nadmienić, że Jan Kanty Pawluśkiewicz był jednym z założycieli zespołu Anawa, w jakim swoją ogromną a także niesłabnącą renomę zdobył Marek Grechuta.

Zapraszamy na autorską stronę gdzie można sprawdzić Wystawy Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz kontakt: Katarzyna Cybertowicz.

Może Ci się również spodoba