Aromaterapia – olejki eteryczne, właściwości olejków

Aromaterapia"/

Wszystkie kobiety po męczącym dniu pracy na pewno marzą o odprężeniu oraz całkowitym relaksie. Siedzenie przed telewizorem, czy leżenie w fotelu nie daje nam wszak dużo satysfakcji. Niedawno znane stały się techniki relaksacyjne, przez co możemy poczuć się przyjemnie i na jakiś czas zapomnieć o otaczającym nas świecie i jego problemach. Parę spokojnych wdechów przy zamkniętych oczach, czy cicha, powolna muzyka na wstępie spowodują, że poczujemy się rewelacyjnie. Niemniej jednak nie na długo. Jedną z analogicznych procedur relaksacyjnych jest też aromaterapia. Jak wiadomo, kobiety lubują się w rozlicznych pachnidłach przyrody, są wszak podstawowymi koneserkami perfum.

olejki

W aromaterapii wykorzystuje się liczne olejki eteryczne i mieszanki zapachowe, których aktywność ma wpłynąć na nasz nastrój, zdrowie, lub zwyczajnie kompletne odprężenie nie tylko ciała, ale również umysłu. Olejki eteryczne posiadają wyraźny zapach, lecz często o wymyślnej nucie. Posiadają niezliczoną gamę zapachów pasujących do każdego gustu. Większą część z nich można wykorzystywać do kąpieli, czy masażu, jednak stale musimy pamiętać, żeby zauważyć, czy są dobre do kontaktu ze skórą. Są też kominki terapeutyczne, w których aromat uwalnia się pod wpływem ciepła i roznosi się na cały dom. Wtenczas powinniśmy spocząć, zamknąć oczy, a w głośnikach puścić dźwięki natury. Wspaniały relaks gwarantowany. olejki do masażu wielokrotnie też będą zapachowe, przez co zyskujemy nie tylko wymasowanie swojego ciała, ale także relaksację naszego umysłu, za pomocą właśnie zapachów. Niektóre olejki eteryczne, w czasie rozcieńczania z wodą można też wykorzystywać do zakrapiania ubrań, przez co będą odświeżone i nie będą dawać zapachu naszej szafy. Pomimo tego, że są konsystencji oleistej, nie zostawiają śladów na odzieży.

Każda z pań oczywiście od czasu do czasu fantazjuje o wyjeździe do SPA, gdzie nareszcie poczuje się odnowiona oraz ustąpi z niej wyczerpanie dziennymi sytuacjami. Po takiej regeneracji, nie jedna z kobiet wynajdzie w sobie energię do przeróżnych działań oraz milion innowacyjnych pomysłów, które zdołałaby spożytkować w życiu codziennym czy w pracy.

Może Ci się również spodoba